B.O.A.: Poodhalené tajemství

Jedná se o obchodní systém založený na bázi tří klouzavých průměrů, B.O.A. vytvořil Alan Gaines, celý systém je založen na myšlence, že pokud trh vytvoří momentum a prorazí nějakou silnou technickou úroveň, je velká pravděpodobnost, že trh bude tímto směrem pokračovat.

 

Co je to B.O.A.? Zkratka pro Breakout approach.

 

Celý systém je výsledkem více než desetiletého sledování breakoutů. Alan přitom vycházel z Keltnera a také z Williamse, díky tomu se mu podařilo  vytvořit jednoduchý a vysoce efektivní systém. Dlouhou dobu držel celý systém v tajnosti, samozřejmě ho ale používal při zhodnocování peněžních prostředků klientů ve fondu, kde pracoval.

 

Teprve před několika lety odhalil část svého systému světu na konferenci na CBOT v Chicagu. O to více byli všichni překvapeni, když zjistili, že se systém neskládá z hromady složitých indikátorů, ale pouze ze tří různých klouzavých průměrů.

 

Na jakých principech B.O.A. funguje?

 

Problémem klouzavých průměrů je, že každý průměr funguje dobře v určitém časovém obdobím, ale opravdovým oříškem je najít kombinaci, která by fungovala dlouhodobě. Alan se s touto výzvou popral, obětoval tomu řadu let a dospěl k následujícímu nastavení, které už dlouho dobu používá a slušně mu vydělává:

 

4 denní jednoduchý klouzavý průměr

+ 9 denní jednoduchý klouzavý průměr

+ 36 denní jednoduchý klouzavý průměr

 

Pravidla pro obchodování  B.O.A.:

  • Pokud trh udělá gap při otevírání většinou ho i vyplní.
  • Pravidelně sledujte fundamentální zprávy, zejména vyhlašování úrokových sazeb.
  • Nenechte jít své pozice do ztrát, pokud se trh otočí, raději hned vystupte.
  • Obchody plánujte dopředu, hlavně proboha neimprovizujte!
  • Trend je váš přítel, pokud se už rozjel, klidně do něj vstupte, nikdy nevíte jak dlouho ještě pojede.

 

Jak ale vypadá obchodování B.O.A. v praxi?

 

Ukázka obchodního systému B.O.A.

 

V případě, že trh protne 4 denní a 9 denní jednoduchý klouzavý průměr směrem dolů, je toto považováno za signál k prodeji. Stop-loss bude umístěn a poté posouván nad 18 denní klouzavý průměr.

 

V případě, že trh protne 4 denní a 9 denní jednoduchý klouzavý průměr směrem vzhůru, je toto považováno za signál k nákupu. Stop-loss bude umístěn a poté posouván pod 18 denní klouzavý průměr.

 

Když trh protne všechny 3 klouzavé průměry najednou, jde o velmi silný signál.

 

Pravděpodobnost úspěchu systému zvýšíme vstupováním do obchodu pouze pokud šel delší dobu do stany a poté se teprve rozhodnul pro konkrétní směr, tím vyfiltrujete hromadu ztrátových obchodů.

 

Přesné parametry proražení do strany bohužel Alan neprozradil, takže se budete muset spolehnout na svůj cit pro trhy, který vám nicméně zabere určitou dobu si vypěstovat.

 

Z obchodu tedy vystoupíte na základě posouvaného stop lossu nad/ pod 18 denní klouzavý průměr, nebo můžeme vystoupit na základě fundamentální analýzy, je třeba brát v potaz vyhlašování všech klíčových dat, to ale vyžaduje značný cit pro trhy.

 

To je vše, co Alan prozradil o svém obchodním systému B.O.A., na zbytek si budete muset přijít sami.

Share článek

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď