D: Live trading

Gratuluji, postoupili jste do poslední části, jste nyní na vysoké škole, teprve teď se ukáže co ve vás je. Zda jste doposud pouze proplouvali, či jste položili solidní základy pro své impérium.

 

Dříve než se vrhneme na live trading, je dobré být minimálně měsíc v zisku na paper trading. Ale i měsíc nic nemusí znamenat, nesmíme zapomínat, že po období, kdy se obchodnímu
systému daří, přichází zase období, kdy se nedaří, nejhorší je nastoupit zrovna do takovéhoto období.

 

Na druhou stranu, ale nemá cenu zbytečně oddalovat reálné obchodování, pokud nám dobře vychází backtesting, paper trading, tak je na čase se přesunout na live trading.

 

Jakmile se přesunete na live trading, začne hrát obrovskou roli psychologie, proto je dobré si vzít největší draw down našeho systému, či největší draw down, který jsem schopni akceptovat, a po dosažení této částky přestat na určitou dobu obchodovat a vrátit se zpět k paper tradingu, jinak s největší pravděpodobností přijdeme o celý účet.

 

Získáme tím lepší odhad, a s odstupem budeme moci zapracovat na naší psychice a vylepšit věci, které se nám nedařily. Díky tomu se posuneme vpřed. Nejspíše nám bude chvíli trvat, než si najdeme svůj obchodní styl, s kterým se ztotožníme. Nesmíme zapomínat, že i cesta je cíl.

 

Reálné obchodování je poslední krok k bohatství, ale také ten nejtěžší a pro mnohé i nejbolestivější.

 

Pomatuji si na svůj první obchod, jako by to bylo dnes, adrenalin mi koloval v žilách na plné obrátky a netrpělivě jsem čekal na signál od svého systému, který jako na potvoru ne a ne přijít. Pak jsem vstoupil do prvního obchodu, už si ani nepamatuji, jak dopadl, ale emoce se mnou v tu chvíli házeli ze strany na stranu.

 

Nyní se v live tradingu na trhu ukáže, jestli vy a váš obchodní systém přežijete, či zaniknete.

 

Nesmíme zapomínat, že data pro paper trading a reálné obchodování se u jednotlivých brokerů mírně liší, to je důvod, proč můžeme dostat rozdílné výsledky pro demo a reálný účet, proto je dobré brát výsledky testů vždy s rezervou.

 

V následujících kapitolách se podíváme, jaká je optimální velikost kapitálu do začátku, jakou roli hraje psychologie a jak využít kaizen. Následně i zjistíte, co má největší vliv na to, jestli na forexu budete vydělávat.

 

Nesmíme zapomínat, že trading je seriózní byznys a k jako takovému se musíme chovat.

 

K článku můžete diskutovat zde.

Následující kapitola: 32. Počáteční kapitál

← Předcházejí kapitola: 30. Časová optimalizaceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.