Typy obchodních příkazů

Do obchodu můžeme vstoupit za trh, pendlujícím příkazem, stop lossem a take profitem.

 

Typy obchodních příkazů:

 

Market order

Tímto vstupem vstupujeme do trhu za aktuální cenu, výhodou tohoto vstupu je okamžitá exekuce příkazu.

 

Pending order

Pendlující příkazy jsou příkazy, které zadáme do trhu a čekáme na jejich vyplnění, k vyplnění dojde za námi předem stanovenou cenu. Můžeme chtít například vstoupit do trhu okamžitě po proražení korekce, takže vstupní cenu umístíme pod/nad korekci, dále nic nemusíme hlídat. Pokud dojde k proražení, bude náš příkaz automaticky exekuován.

 

1. Buy limit – Koupit za předpokladu, že předdefinovaná cena bude stejná jako aktuální cena na trhu. Buy limit zadáváme v případě, že aktuální cena na trhu je vyšší než naše předdefinovaná cena. Objednávku tohoto typu používáme, když očekáváme, že cena se propadne na určitou úroveň a z té se potom odrazí.

 

2. Buy stop – Koupit za předpokladu, že předdefinovaná cena bude stejná jako aktuální cena na trhu. Buy stop zadáváme v případě, že aktuální cena na trhu je nižší než naše předdefinovaná cena. Objednávku tohoto typu používáme, když očekáváme, že cena bude po dosáhnutí předdefinované úrovně pokračovat v růstu.

 

3. Sell limit – Prodat za předpokladu, že předdefinovaná cena bude stejná jako aktuální cena na trhu. Sell limit zadáváme v případě, že aktuální cena na trhu je nižší než naše předdefinovaná cena. Objednávku tohoto typu používáme, když očekáváme, že cena vzroste na určitou úroveň a z té se potom odrazí.

 

4. Sell stop – Prodat za předpokladu, že předdefinovaná cena bude stejná jako aktuální cena na trhu. Sell stop zadáváme v případě, že aktuální cena na trhu je vyšší než naše předdefinovaná cena. Objednávku tohoto typu používáme, když očekáváme, že cena bude po dosáhnutí předdefinované úrovně pokračovat v poklesu.

 

K pendlujícím příkazům lze nastavit i take profit a stop loss, takže při vstupu do pozice budou automaticky zadány.

 

Vstupy market, buy limit, sell stop, sell limit, buy stop.

 

Stop loss

Stop loss slouží k minimalizaci rizika, je to předem definovaná maximální ztráta, kterou jsme ochotni přijmout při nepříznivém vývoji trhu, přidává se k otevřené pozici. Pokud cena dosáhne této pozice, obchod bude automaticky uzavřen.

 

Profesionální tradeři vždy používají stop loss!

 

Take profit

Take profit slouží k výstupu z obchodu po námi předem definovaném zisku, přidává se k otevřené pozici. Pokud cena dosáhne této pozice, obchod bude automaticky uzavřen.

 

K článku můžete diskutovat zde.

Následující kapitola: 29. Mám cit pro trhy? →

← Předcházejí kapitola: 27. Disciplína aneb jak vyhrát válku jménem tradingTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.